Helista meile: 601 1556

OCHSNER Soojusallikad

ÕHK

» Küttevõimsused 5 kuni 60 kW

Tänu horisontaalselt paigaldatud välisosaga õhk-vesi soojuspumba edasiarendamisele on OCHSNER ka õhu kui      soojusallika kasutamise säästlikuks teinud. Õhk on kõikjal saadaval ja seda on piiramatul hulgal.

See süsteem sobib eriti hästi ka olemasolevate küttesüsteemide renoveerimiseks hoonetes, kus maakollektorite  tagantjärele paigaldamine on ebasoovitav või kulukas.

Tänu uudsele OCHSNER tehnikale saab õhku tõhusalt soojusallikana kasutada, isegi kui välistemperatuur on  madal.  Sellele tootele on eriti iseloomulik kõrge töökindlus ja madal müratase.

Õhk on soojusallikana väga sobiv ka bivalentsete (samaaegselt ka lisasoojusallikat kasutav) käitiste jaoks.

MAASOOJUS OTSEPAISUMISE SÜSTEEMIGA

» Küttevõimsused 5 kuni 18 kW

Pinnas on tasuta ja suurel hulgal kättesaadav soojuskoguja ning kujutab endast seetõttu  ideaalset soojusallikat.

Horisontaalpaigutusega maakollektorite abil kasutatakse peamiselt maapinda talletunud päikesesoojust, ning seda pidevalt ja täiesti sõltumatte sellest, kas parajasti on päev või öö. Õigesti paigaldatud horisontaalse maakollektori abil saab piisavalt energiat isegi keset talve.

Otsepaisumisega süsteemid (mida nimetatakse ka otseaurustumisega süsteemideks) on kõigist praegu teada-olevatest maakollektoritest kõige madalamate töökuludega. Need kollektorid kasutavad kuni 4/5 ulatuses tasuta keskkonnaenergiat.

Soojuspumba kontuuris ringleb kloorivaba ja osoonile ohutu külmaine, mis võtab soojust otse pinnasest läbi horisontaalse kollektori topeltseintega ja liitekohtadeta torude (polüetüleenkaitsekihiga vasktorud). See toimub vedelas olekus külmaine aurustumise käigus.

VESI

» Küttevõimsused 7 kuni 91 kW

Kui mõistlikus sügavuses asub piisavas koguses põhjavett, siis on võimalik saavutada kõige kõrgemad hooajalised kasutegurid. Püsiv temperatuur 8-12°C garanteerib küttesüsteemi optimaalse töö.

Selleks on vaja kahte kaevu: Peale- ja äravoolukaevu. Äravoolukaev peab asuma pealevoolu kaevust põhjavee voolusuunas ja vähemalt 15 meetri kaugusel.

10 kW küttevõimsuse jaoks vajalik veehulk on umbes 2 m3 tunnis. Selle olemasolu tehakse kindlaks pidevpumpamise testiga. Vee koostise näitajad ei tohi teatud piiridest üles ega allapoole jääda. Seetõttu tuleb läbi viia ka veeanalüüs. Samuti on vajalik ametlik veekasutuse luba.

MAASOOJUS

» Küttevõimsused 5 kuni 72 kW

Selle süsteemi puhul võetakse soojust pinnasest maakollektori kaudu ning suunatakse siis soojuspumpa.

Maakollektoreid saab paigaldada kolmel viisil:

  1. Kui aias on piisavalt ruumi, siis saab kasutad kõige odavamat viisi – horisontaalset kollektorit. Kollektori pindala sõltub konstruktsiooni tüübist ja hoone soojustusest ning ka pinnase koostisest.
  2. Alternatiivina võib paigaldada spiraalse süvakollektori, mis vajab mõnevõrra väiksemat pinda.
  3. Puuraukudesse torude paigaldamisel saame soojuskaevud. Tavaliselt ulatuvad need umbes 100 m sügavusele maa sisse ja sobivad ideaalselt hoonetele, mille ümber on vähe vaba maad. Nende puhul on vajalik ametlik veekasutuse luba.